O nás

Co je vlastně u nás důležité a k čemu tady jsme....

?salát?

No proč salát... hlávková to zelenina - locika setá - (lactuca)...

Ještě v dobách nedávno minulých se ve Vracově, našem městě, kam oko dohlédlo a do které to zahrady nakouklo, všude se pěstovala tato zelenina. A že byla vyhlášena svou chutí a kvalitou !!! Proto se Vracovu jaktěživo říkalo "Salátov". I pravda je, že je pěstování této plodiny na úbytě, vytlačiv ji různé grilkouty a bazény ze zahrad a z políček žádná možnost výkupu-prodeje. Ale Salátov zůstal geneticky a historicky v podvědomí všech.

?bobočtí?

My, jako takoví, jsme rodina moravsko-troškuslovenská, čtyřčlenná a vlastnící úžasného pejska ženského pohlaví, smetanové srsti a velikého srdíčka - Mayi a její zatím ještě pořád neposednou, ale už velmi vzdělanou dceru Babů.

Bydlíme v rodinném domku nedaleko náměstí Vracova na severu a železničním nádražím na jihu s velkou zahradou a travnatým dvorkem. Ještě máme starší rodinný dům v sousedství - rodný dům paničky - a k němu dvorek a zahradu spojenou s naší. V něm bydlí Michal, majitel této CHS.

Nemáme však v chovu jen Mayušku a Babůnku, chováme i slepice, králíky, krůtky, husky nebo kačenky a kočku Šeďu, několikátou v řadě našich koček a kocourů.

?amaya?

Chovná fenka Golden Retrievera smetanové barvy, úplně zdravá, výšky 52cm a váhy 28 - 29 kg je naším zlatým "štěstíčkem" a pracovitým canisterapeutem s loveckými vlohami.

Je registrovaná v Retriever Klub-u CZ, v Canisterapeutickém sdružení Jižní Morava, v Národním registru majitelů zvířat, v registru dárců krve Červená Tlapka a na Městském úřadě Vracov.?babů?

    Naše první  "vlastnoručně"  odchovaná slečna Babů pochází ze šesti sourozenců ze spojení maminky Amayky a tatínka Athoska jr. narozených 5. února 2020

Pilně  se připravovala na svoji roli pokračovatelky chovu a absolvovala výstavy, zkoušky, zdravotní vyšetření a hlavně vyrostla do krásy - a od měsíce prosince 2021 je naši druhou chovnou fenečkou.

Její váha je 30 kg, výška 53,5 cm, skus nůžkový a chrup úplný.

Splnila zkoušky: OVVR, Podzimní zkoušky, zkoušky z Vodní práce, Canisterapeutické zkoušky a zkoušky z lesní práce retrívrů a Klubové Všestranné Zkoušky Přinášení Retrívrů.

Je registrovaná v KCHLS, na městském úřadě Vracov, v registru dárců krve Červená Tlapka a v Národním registru majitelů zvířat.

?canisterapie?


Je to působení fyzických a psychických sil pejska na fyzické a psychické vjemy člověka.

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně.

Canisterapie je aktivní i pasivní.

Maya        a         Babů
Maya a Babů

2022 -  páník a panička vzdělávali v canisterapii