O nás

Co je vlastně u nás důležité a k čemu tady jsme....

?salát?

No proč salát... hlávková to zelenina - locika setá - (lactuca)...

Ještě v dobách nedávno minulých se ve Vracově, našem městě, kam oko dohlédlo a do které to zahrady nakouklo, všude se pěstovala tato zelenina. A že byla vyhlášena svou chutí a kvalitou !!! Proto se Vracovu jaktěživo říkalo "Salátov". I pravda je, že je pěstování této plodiny na úbytě, vytlačiv ji různé grilkouty a bazény ze zahrad a z políček žádná možnost výkupu-prodeje. Ale Salátov zůstal geneticky a historicky v podvědomí všech.

?bobočtí?

My, jako takoví, jsme rodina moravsko-troškuslovenská, čtyřčlenná a vlastnící úžasného pejska ženského pohlaví, smetanové srsti a velikého srdíčka - Mayi a její zatím neposednou dceru Babů.

Bydlíme v rodinném domku nedaleko náměstí Vracova na severu a železničním nádražím na jihu s velkou zahradou a travnatým dvorkem. Ještě máme starší rodinný dům v sousedství - rodný dům paničky - a k němu dvorek a zahradu spojenou s naší. V něm bydlí Michal, majitel této CHS.

Nemáme však v chovu jen Mayušku a Babůnku, chováme i slepice, králíky, krůtky, husky nebo kačenky a kočku Šeďu, několikátou v řadě našich koček a kocourů.

?amaya?

Chovná fenka Golden Retrievera smetanové barvy, úplně zdravá, výšky 52cm a váhy 28 - 29 kg je naším zlatým "štěstíčkem" a pracovitým canisterapeutem s loveckými vlohami.

Je registrovaná v Retriever Klub-u CZ, v Canisterapeutickém sdružení Jižní Morava, v Národním registru majitelů zvířat, v registru dárců krve Červená Tlapka a na Městském úřadě Vracov.


Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně.


?babů?

    Naše první  "vlastnoručně"  odchovaná slečna Babů pochází ze šesti sourozenců ze spojení maminky Amayky a tatínka Athoska jr. narozených 5. února 2020

V současné době ve věku 10 měsíců se pilně připravuje na svoji roli pokračovatelky chovu a zkouší absolvovat výstavy (moc to nejde koronavirus zrušil skoro všechny možnosti ... ) a hlavně roste do krásy.

Její váha je 30 kg a výška 52 cm.

Splnila zkoušky OVVR s plným počtem na prvním místě ve stáří 7 měsíců !

Je zatím registrovaná na městském úřadě Vracov a v Národním registru majitelů zvířat.

?canisterapie?


Je to působení fyzických a psychických sil pejska na fyzické a psychické vjemy člověka.

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně.

Canisterapie je aktivní i pasivní.