O nás

Co je vlastně u nás důležité a k čemu tady jsme....

?salát?

No proč salát... hlávková to zelenina - locika setá - (lactuca)...

Ještě v dobách nedávno minulých se ve Vracově, našem městě, kam oko dohlédlo a do které to zahrady nakouklo, všude se pěstovala tato zelenina. A že byla vyhlášena svou chutí a kvalitou !!! Proto se Vracovu jaktěživo říkalo "Salátov". I pravda je, že je pěstování této plodiny na úbytě, vytlačiv ji různé grilkouty a bazény ze zahrad a z políček žádná možnost výkupu-prodeje. Ale Salátov zůstal geneticky a historicky v podvědomí všech.

?bobočtí?

My, jako takoví, jsme rodina moravsko-troškuslovenská, čtyřčlenná a vlastnící úžasného pejska ženského pohlaví, smetanové srsti a velikého srdíčka - Mayi.

Bydlíme v rodinném domku nedaleko náměstí Vracova na severu a železničním nádražím na jihu s velkou zahradou a travnatým dvorkem. Ještě máme starší rodinný dům v sousedství - rodný dům paničky - a k němu dvorek a zahradu spojenou s naší. V něm bydlí Michal, majitel této CHS.

Nemáme však v chovu jen Mayušku, chováme i slepice, králíky, krůtky, husky nebo kačenky a kočku Šeďu, několikátou v řadě našich koček a kocourů.

?amaya?

Chovná fenka Golden Retrievera smetanové barvy, úplně zdravá, výšky 52cm a váhy 26,5 kg je naším zlatým "štěstíčkem" a pracovitým canisterapeutem s loveckými vlohami.

Je registrovaná v Retriever Klub-u CZ, v Canisterapeutickém sdružení Jižní Morava, v Národním registru zvířat, v registru dárců krve Červená Tlapka a na městském úřadě Vracov.

?canisterapie?


Je to působení fyzických a psychických sil pejska na fyzické a psychické vjemy člověka.

Kontakt se psem představuje účinné rozptýlení pro lidi trpící psychickými poruchami, depresí nebo pro ty, kteří se prostě cítí opuštěně.

Canisterapie je aktivní i pasivní.